02-09-2021
KOCIĘTA W ZAPRZYJAŹNIONEJ HODOWLI
W zaprzyjaźnionej hodowli Amber & Ash*PL urodziły się kocięta ...
10-01-2021
PLANOWANE MIOTY W 2021 ROKU.
W 2021 r. planujemy 2 mioty kociąt po naszych koteczkach Didi i Mimi. ...
01-01-2021
Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2021 roku !!!
...


Zanim opuścisz stronę wpisz się proszę do naszej księgi gości
2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 |

01-01-2013 - Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2013 roku

Wszystkim sympatykom naszej hodowli życzymy Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2013 Roku.

11-01-2013 - Didi i Baghera w ciąży. W lutym czekamy na maluszki :)

Już wiemy, że randki naszych kotek z kocurami były owocne. Z niecierpliwością czekamy na przyjście na świat maluszków naszych dwóch kotek -  Didi i Baghery. Tatusiem kociąt Baghery zostanie nasz liliowy kocurek IC Blue Eldar's Heartbreaker, a Didi niebieski CH Easy Lover of Daisy's Home.
Więcej informacji o planowanych miotach w zakładce PLANOWANE MIOTY

20-01-2013 - Międzynarodowa Wystawa Kotów - Kosice (Słowacja)

Nasza najmłodsza dziewczynka PL*NILFGAARD Kate Moss pojechała na wystawę do Kosic na Słowacji (19-20.01.2013). Była to jej ostatnia wystawa w klasie młodzieży, a ze względu na jej 4 wygrane Best in Show mieliśmy nadzieję, że uda jej się ukończyć tytuł Junior Winner. Niestety mimo nominacji i głosów w BIS nie udało się, ale jesteśmy z niej bardzo dumni bo i tak osiągnęła bardzo wiele.
Na wystawie otrzymała również tytuł najładniejszego niebieskiego brytyjczyka wystawy (BIV). Ewo i Pawle dziękuję za transport oraz opiekę nad naszą dziewczynką.

27-01-2013 - Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie

Wystawa została zorganizowana przez Elitarny Klub Kota Rasowego w dniach 26-27 stycznia 2013r. i po raz pierwszy odbyła się w nowoczesnej hali sportowej w dzielnicy Wilanów. Wzięły w niej udział 324 koty, oceniane przez 8 międzynarodowych sędziów.
Na wystawie zaprezentował się nasz Erneścik - PL*NILFGAARD ERNEST, który otrzymał kolejne certyfikaty na tytuł Grand International Champion oraz został wybrany najładniejszym brytyjczykiem kremowym wystawy (BIV). Ponieważ uzbieraliśmy już odpowiednia liczbę tytułów BIV do uzyskania zaszczytnego tytułu Distinguished Variety Merit (DVM), brakuje mu już tylko odpowiedniego wieku (czasu) :)
KIMI PERFECT OF NILFGAARD*PL dwukrotnie otrzymała nominację wygrywając potem BEST IN SHOW, a Ami -ZUZA of NILFGAARD*PL otrzymała kolejne certyfikaty CAGCIB na tytuł Grand International Champion.

TOP BRI 2012

Podczas wystawy odbywał się finał corocznego konkursu organizowanego przez Klub Hodowców i Miłośników Kotów Brytyjskich - BRI CAT CLUB - TOP BRI 2012
w którym wyłonione zostały najlepsze ze względu na osiągnięcia wystawowe w 2012r. koty brytyjskie. Koty były klasyfikowane w pięciu kategoriach. A oto osiągnięcia naszych kotów:
PL*NILFGAARD
KATE MOSS otrzymała I miejsce w kategorii MŁODZIEŻ
PL*NILFGAARD ERNEST otrzymał II miejsce w kategorii KOCURY
PL*NILFGAARD BAGHERA otrzymała II miejsce w kategorii KOTKI
IMBRIA OF NILFGAARD*PL otrzymała I miejsce w kategorii WETERANY (Imbria w zeszłym roku ukończyła już 7 lat)
Poniżej zdjęcia naszych zwycięzców :)

10-02-2013 - Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie

Kolejna wystawa w Warszawie (9-10 luty 2013r.) tym razem zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kotów Jedynka w Hotelu Gromada.
Na wystawę tradycyjnie już zabraliśmy Ernesta i Zuzę. PL*NILFGAARD Ernest otrzymał kolejne certyfikaty CAGCIB na tytuł Grand International Champion oraz w niedzielę został wybranym najładniejszym kotem kremowym wystawy (BIV), Zuza of Nilfgaard*PL tak jak Ernest otrzymała kolejne certyfikaty CAGCIB.

10-02-2013 - Mamy kociaki - miot N juz na świecie

Maluszki Didi już na świecie, więcej informacji MIOT N. Tym razem na tatusia Naszych kociąt wybraliśmy wspaniałego kocurka Easy Lover of Daisys Home*NL, mieszkającego w hodowli Palladium*PL.


21-02-2013 - Wkrótce wystawa w Lublinie.

W najbliższym czasie wybieramy się na wystawę kotów rasowych organizowaną przez Lubelski Klub Kota Rasowego do Lublina. Wystawa odbędzie się w dniach 9-10 marca 2013r. w Hali Międzynarodowych Targów Lubelskich MTL przy ul. Dworcowej 11.
Zabieramy tam naszego Erneścika oraz naszą nową kuleczkę, która po raz pierwszy zaprezentuje się na wystawie :)
Zapraszamy do odwiedzenia Nas podczas wystawy.


22-02-2013 - Mamy kociaki - Baghera została mamą :)

Dziś w nocy na świat przyszły maluszki Baghery i naszego liliowego kocurka IC Blue Eldar's Heartbreaker. Mama i maluszki mają się dobrze. Mamy dwa kremowe kocurki, jednego liliowego i dwie liliowe kotki. Więcej informacji MIOT "O".


24-02-2013 - Nowa koteczka w Nilfgaardzie :)

Mamy nową dziewczynkę - COCO CHANEL OF ANGEVIN. Przybyła do nas z Norwegii. Jej rodzice to GIC SW'10 Little Miss Daisy Lu of Ballyhara*NL,DSM,DVM i CH Lord Buckley of Ballyhara*NL.
Olu i Kamilu dziękuję bardzo za zaufanie i za tą mała kuleczkę.
Mam nadzieję, że zaprzyjaźni się z naszą rezydentką, "modelką" Kate Moss :)

10-03-2013 - Miedzynarodowa Wystawa Kotów w Lublinie

W miniony weekend wzięliśmy udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Lublinie. Po raz pierwszy prezentowała się tam nasza nowa kuleczka Coco Chanel of Angevin. W wystawie wziął udział również nasz kremowy kocurek Ernest, kotka Kate Moss oraz kastratka Kimi.

Kimi w sobotę oceniał  sędzina Svetlana Stoliarova, a w niedzielę Vladimir Isakov w obydwa dni otrzymała ocenę honorową HP oraz nominacje do Best in Show.
Ernesta w sobotę oceniał sędzia Ireneusz Pruchniak, Ernest otrzymał ostatni certyfikat GIC zdobywając tym samym tytuł Grand International Champion, nominacje do Best in Show oraz został wybrany najładniejszym kremowym kotem wystawy (BIV), w niedzielę oceniany przez sędzinę Svetlana Stoliarova otrzymał swój pierwszy certyfikat na tytuł Supreme Champion, nominacje do Best in Show oraz również został wybrany najładniejszym kremowym kotem wystawy (BIV).
Kate Moss po raz pierwszy startowała w klasie dorosłych kotek. W sobotę oceniana była przez Anne-Gro Edstrom, a w niedziele przez Ireneusza Pruchniaka w oba dni otrzymała certyfikaty CAC na tytuł Championa.
Nasza najmłodsza rezydentka Coco Chanel była oceniana przez tych samych sędziów co Kate Moss. Była to jej pierwsza wystawa i spisała się rewelacyjnie. W sobotę i w niedziele przy konkurencji otrzymała ocenę EX 1, tytuł najładniejszego niebieskiego brytyjczyka wystawy (BIV) oraz nominacje do BEST IN SHOW. Dodatkowo w sobotę została wybrana najładniejszym kociakiem krótkowłosym wystawy (BIS 3-6)23-03-2013 - Szkolenie dla Hodowców Kotów Brytyjskich

23 marca 2013r. wzięliśmy udział w szkoleniu dla Hodowców Kotów Brytyjskich zorganizowanym przez Cat Club Łódź. Podczas szkolenia przeprowadzałam wykład na temat Historii Kotów Brytyjskich w Polsce i na Świecie. W późniejszym czasie zamieszczę artykuł, który przygotowałam.

Szkolenie obejmowało:
  • Zdrowe żywienie BRI
  • BRI - historia rasy
  • Dziedziczenie kolorów BRI - ćwiczenia
  • Charakterystyka BRI
  • BRI w oczach hodowcy - pułapki hodowlane
  • BRI w oczach sędziego
  • Higiena i kondycja wystawowa BRI
  • Nowe odmiany barwne - procedury uznania

Szkolenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i mimo, że jestem doświadczonym hodowcą dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał certyfikat oraz upominki od firmy Royal Canin.14-04-2013 - Mamy kociaczki - Zuza została mamą

W nocy na świat przyszły 4 maluszki. Jedna dziewczynka liliowo-kremowa i trzy dziewczynki niebiesko-kremowe. Więcej informacji wkrótce w zakładce MIOT "P".


05-05-2013 - Wkrótce wystawa w Łodzi.

W najbliższym czasie wybieramy się na wystawę kotów rasowych organizowaną przez Łódzki Klub Kota Rasowego - Cat Club Łódż. Wystawa odbędzie się w dniach 11-12 maja 2013r. w Hali EXPO przy ul. Stefanowskiego 30. Wystawie towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR.
Zabieramy tam naszą najmłodszą rezydentkę Coco Chanel (na zdjęciu z naszym synkiem Tymkiem :).
Zapraszamy do odwiedzenia Nas podczas wystawy.

08-05-2013 - Nowe zdjęcia kociąt z miotu "O"

Dodaliśmy aktualne zdjęcia O - maluszków. Orlando, Ozzie, Odie, Octavia i Oceania mają już 2,5 miesiąca. Zdjęcia maluchów w zakładce AKTUALNE MIOTY

12-05-2013 - Miedzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Łodzi

W weekend byliśmy na wystawie kotów w Łodzi z Coco, która po raz pierwszy występowała w klasie 11 czyli 6-10 mcy. W sobotę oceniana przez sędziego Charles Spijker na 4 konkurentki otrzymała 2 lokatę. A w niedzielę przez sędzine Donatella Mastrangelo otrzymała tym razem 1 lokatę EX 1 pokonując konkurentki oraz zdobywając tytuł najładniejszego niebieskiego brytyjczyka wystawy (BIV). Jesteśmy z niej bardzo dumni ponieważ stawka naprawdę wysoka.

15-05-2013 - Nowe zdjęcia kotków z miotu "N" i miotu "P"

Dziś dodaliśmy nowe zdjęcia kociaczków z miotu "N". Nelson, Nevil i Nicodem mają już 3 miesiące i niedługo będą mogły iść do nowych domków.
Dziewczynki z miotu "P" skończyły już 1 miesiąc... ale ten czas leci. Wszystkie nowe zdjęcia dostępne w zakładce AKTUALNE MIOTY. Zapraszamy.

20-06-2013 - Mamy kociaki. Delice i Kate zostały mamą.

Dziś w naszej hodowli na świat przyszły dwa mioty maluszków na literkę "R" i "S". Jest to pierwszy miot naszej koteczki Kate Moss i ostatni miot Delice. Mamy jedną dziewczynkę i 8 chłopaków.
Obie dziewczyny do swoich wybranków musiały pokonać długą drogę, gdyż tatusiami kociąt są przepiękne kocurki mieszkające w Holandii: niebieski Spike van Black Lake*NL i liliowy Finch's Fanbonnevanc*NL.
Wkrótce więcej informacji w zakładce AKTUALNE MIOTY.

02-09-2013 - Wkrótce wystawa w Warszawie

W dniach 14-15 września 2013r. wybieramy się na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych organizowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kotów - Jedynka. Wystawa odbędzie się w Hali Akademi Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34 w Warszawie. Podczas wystawy zaprezentuje się nasza koteczka Coco Chanel.
Zapraszamy do odwiedzenia Nas podczas wystawy

03-09-2013 - Dodaliśmy zdjęcia kociąt z miotu "R" i "S"

Dziś nasze dorosłe koty i maluszki z miotu S i R miały robioną sesję zdjęciową. Dziękujemy Magdzie 'Bafica' za poświęcony czas i cierpliwość do naszych rozrabiaków tych kocich i tych ludzkich :) Serdecznie polecamy Bafica Design
Zdjęcia kociaczków znajdują się w zakładce AKTUALNE MIOTY.
Przy okazji zrobiliśmy kilka zdjęć naszym synkom Tymkowi i Franiowi, a oto rezultaty. :)

15-09-2013 - Międzynarodowa Wystawa Kotów w Warszawie.

Podczas weekendu 14-15 września 2013r. wzięliśmy udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych organizowanej przez Klub SMK Jedynka.
Na wystawie zaprezentowała się nasza koteczka Coco Chanel oraz Penelopa, która nadal szuka nowego domku. W wystawie towarzyszył mi starszy synek Franio, który bardzo pomagał :)COCO CHANEL OF ANGEVIN*PL

sobota Ex 2 Ulrika Eriksson
niedziela Ex 1, CAC Stephanie Serrai

PL*NILFGAARD PENELOPE
sobota Ex 1 Stephanie Serrai 
niedziela Ex 1 Ulrika Eriksson

23-09-2013 - Międzynarodowa Wystawa Kotów w Bydgoszczy

Podczas wystawy w dniach 21-22 września 2013r. po raz pierwszy zaprezentowały się nasze dwa kocurki Ramzzi i Sherman. W niedzielę obydwa maluchy konkurowały ze sobą, ale tym razem lepszy okazał się Sherman.
PL*NILFGAARD RAMZZI pokazywany był tylko w niedzielę przegrał z Shermanem otrzymujac ocenę Ex 3.
W sobotę w konkurencji 3 kocurków w klasie 12 PL*NILFGAARD Sherman zdobył 1 miejsce otrzymując EX 1, natomiast w niedzielę w konkurencji 4 kocurków w klasie 12 Sherman zdobył 1 miejsce otrzymując EX 1, pokonał również konkurencję z klasy 11 i otrzymał tytuł Best in Variety. Wspaniałe osiągniecie dla takiego malucha, który 3 dni temu ukończył 3 miesiące. :)

28-10-2013 - Nowe koty w hodowli Nilfgaard*PL

Po długich przemyśleniach decyzja została podjęta. W hodowli pozostają 2 kociaki z ostatnich miotów. Kocurek Ramzzi, który zamieszka w zaprzyjaźnionej hodowli Amber&Ash*PL oraz koteczka Shelby. Zobaczymy jak maluchy będą się rozwijać i o dalszych losach będziemy informować na bieżąco. Poniżej przedstawiamy nasze 4-miesieczne maluchy.

18-11-2013 - Wkrótce wystawa w Skierniewicach

W najbliższy weekend tj. 23-24 listopada 2013r. weźmiemy udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych, zorganizowanej przez Łódzki Klub Felinologiczny Supreme Cat Club. Wystawa odbędzie się w Hali OSiR przy ul. Pomologicznej 8 w Skierniewicach.
W wystawie wezmą udział nasze małe kocurki Ramzzi i Sherman oraz dwie dorosłe koteczki: niebieska Kate Moss oraz kremowa Zuza
Zapraszam do odwiedzenia nas i naszych kotów podczas wystawy.

25-11-2013 - Międzynarodowa Wystawa Kotów w Skierniewicach

W miniony weekend 23-24 listopada 2013r. wzielismy udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Skierniewicach. Wystawialiśmy tam nasze kotki oraz dwa młode kocurki Shermana i Ramzziego.

PL*NILFGAARD Kate Moss 
sobota Stephe Bruin Ex 3
niedziela Hanne Sophie Sneum Ex 1, CAC

PL*NILFGAARD Sherman
sobota Hanne Sophie Sneum Ex 3
niedziela Nurit Pahl Ex 1, BIV, NOM

PL*NILFGAARD Ramzzi
sobota Hanne Sophie Sneum Ex 4
niedziela Nurit Pahl Ex 3

Zuza of NILFGAARD*PL
sobota Stephe Bruin Ex 1, CAGCIB
niedziela Hanne Sophie Sneum Ex 1, CAGCIB

PL*NILFGAARD Pola
sobota Olga Komisarova Ex 1
niedziela Stephe Bruin Ex 1, BIV

01-12-2013 - Międzynarodowa Wystawa Kotów w Warszawie.

W dniach 30 listopada - 1 grudnia 2013r. wzięliśmy udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych. Wystawa została zorganizowana przez Elitarny Klub Kota Rasowego i wystąpiło w niej 479-u przedstawicieli kociej arystokracji.

PL*NILFGAARD Kate Moss
sobota Ex 1, CACIB, NOM, BIS Mrs. Sirpa Lindelof
została wybrana najładniejszym kotem krótkowłosym wystawy
niedziela Ex 1, CACIB Mrs. Helene Reiter

Delice Secret Recipe*SK

sobota Ex 1, CAP, NOM Mrs. Sirpa Lindelof
niedziela Ex 1, CAP, NOM, BIS Mrs. Helene Reiter

PL*NILFGAARD Ramzzi

sobota Ex 3 Mrs. Anne Paloluoma
niedziela Ex 2 Mrs. Satu Hamalainen

PL*NILFGAARD Sherman

sobota Ex 2 Mrs. Anne Paloluoma
niedziela Ex 3 Mrs. Satu Hamalainen

PL*NILFGAARD Shelby

sobota Ex 2 Mrs. Anne Paloluoma
niedziela Ex 2 Mrs. Satu Hamalainen

PL*NILFGAARD ERNEST

sobota Ex 1, CACS Mrs. Helene Reiter

PL*NILFGAARD POLA

sobota Ex 1 Mrs. Satu Hamalainen
niedziela Ex 1, NOM Mr. Veikko Saarela

Kimi Perfect of NILFGAARD*PL
sobota 1, NOM, BIS Mrs. Satu Hamalainen
została wybrana najładniejszym kastratem krótkowłosym wystawy
niedziela 1, NOM, BIS Mr. Veikko Saarela
została wybrana najładniejszym kastratem krótkowłosym wystawy