02-09-2021
KOCIĘTA W ZAPRZYJAŹNIONEJ HODOWLI
W zaprzyjaźnionej hodowli Amber & Ash*PL urodziły się kocięta ...
10-01-2021
PLANOWANE MIOTY W 2021 ROKU.
W 2021 r. planujemy 2 mioty kociąt po naszych koteczkach Didi i Mimi. ...
01-01-2021
Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2021 roku !!!
...


Zanim opuścisz stronę wpisz się proszę do naszej księgi gościZawsze kiedyś przychodzi ten dzień,
w którym Twój przyjaciel spogląda Ci w oczy po raz ostatni
i nawet Twoja miłość,
chociażby była najsilniejsza nie jest w stanie tego zmienić...
Jest taki zakątek w niebie, który nazywa się Tęczowy Most....

Kiedy umiera zwierzę, które było szczególnie bliskie komuś, kto pozostał po tej stronie, udaje się na Tęczowy Most. Są tam łąki i wzgórza, na których wszyscy nasi mali przyjaciele mogą bawić się i biegać razem.
Mają tam dostatek jedzenia, wody i słońca; jest im ciepło i przytulnie.
Wszystkie zwierzęta, które były chore i stare powracają w czasy młodości i zdrowia; te które były ranne lub okaleczone są znów całe i silne, takie, jakimi je pamiętamy marząc o czasach i dniach, które przeminęły.
Zwierzęta są szczęśliwe i zadowolone, z jednym małym wyjątkiem: każde z nich tęskni do tej jedynej, wyjątkowej osoby, która pozostała po tamtej stronie.

Biegają i bawią się razem, lecz przychodzi taki dzień, gdy jedno z nich nagle zatrzymuje się i spogląda w dal. Jego lśniące oczy są skupione, jego spragnione ciało drży. Nagle opuszcza grupę, pędząc ponad zieloną trawą, a jego nogi poruszają się wciąż prędzej i prędzej.

To ty zostałeś dostrzeżony, a kiedy ty i twój najlepszy przyjaciel wreszcie się spotykacie, obejmujecie się w radosnym połączeniu, by nigdy już się nie rozłączyć. Deszcz szczęśliwych pocałunków pada na twoją twarz, twoje ręce znów pieszczą ukochany łeb; patrzysz znów w ufne oczy swego przyjaciela, który na tak długo opuścił twe życie, ale nigdy nie opuścił twego serca.

A potem przekraczacie Tęczowy Most - już razem..."

Autor nieznany


European Champion (EC)
DIAMOND BLUE LAKE OF ALAMANON*UA

Data ur.: 07.10.2000 r. - 01.10.2015r.
Umaszczenie: niebieska (BSH a)
Matka: EC Beatris Ant-Lariol*UA, DM (BSH g)
Ojciec: IC Alan Lilvestri (BSH c)
Testy: FIV, FeLV - negatywne
Badania: HCM - prawidłowe
Grupa krwi: A


 

W domu zwana Diami, Diamisia, Misia, jako pierwsza przybyła do naszego domu. Jest kotką brytyjską niebieską pochodzącą z Ukrainy. Diami jest ulubienicą wszystkich domowników, jest bardzo spokojna, zrównoważona i przyjacielska - jest typową domatorką. Uwielbia jeść i zawsze ma ochotę na małe co nieco. Odgłos sypanej do miseczki karmy przyciąga ja natychmiast nawet z najbardziej oddalonego miejsca w domu.

Diami to piękna koteczka, która wspaniale radziła sobie na wystawach, to z nią odbieraliśmy pierwsze puchary i medale. Nie raz okazała się najlepszą kotką brytyjską wystawy. Jej największą zaletą jest wspaniała budowa, gęste futro i ciemno pomarańczowy kolor oczu. Na wystawach sędziowie często mylili ją z kocurem. Diami w wieku dwóch lat zdobyła tytuł Europejskiego Championa - jest to najwyższy tytuł wystawowy.
Diami zakończyła już swoją karierę wystawową i hodowlaną.

European Champion(EC), Junior Winner(JW), Distinguished Show Merit (DM), Distinguished Show Merit (DSM)
EXQUISITE OF ALAMANON*UA

Data ur.: 25.08.2001 r. - 15.01.2017
Umaszczenie: szylkret liliowy (BRI j)
Matka: EC Beatris Ant-Lariol*UA, DM (BRI g)
Ojciec: GIC Arnold Schwarzenegger Dominick Lu Range (BRI a)
Testy: FIV, FeLV - negatywne
Badania: HCM - prawidłowe, PKD - negatywne
Grupa krwi: A


 

W domu zwana Exi, a czasami żartobliwie Kleks, Klakson lub Kulfon. Jest  kotką o pięknym umaszczeniu liliowo-kremowym (BRI j). Pochodzi z Ukrainy. Czekaliśmy na nią długo, ale warto było. Spełniła nasze wszystkie oczekiwania. Wielokrotnie była wybrana najlepszym kotem brytyjskim w Polsce,  trzykrotnie była finalistką wystawy światowej . Posiada najlepsze cechy brytyjczyka - mocną budowę ciała,  bardzo gęste króciutkie futro, oraz piękna głowę z ciemnopomarańczowymi oczami.

To nasza gwiazda z charakterkiem, jest w wiecznym ruchu i ma niespożyte pokłady energii, trudno jest jej usiedzieć w jednym miejscu. Głośno daje znać kiedy czegoś chce. Uwielbia być w centrum zainteresowania.   Na spacer wychodzi zawsze na smyczy, bo nigdy nie wiadomo co może jej strzelić do głowy. W domu wiecznie kombinuje gdzie wejść i co zbroić. Jest ciekawska i szalona.

Exi uwielbia prezentować się na wystawach - to zrozumiałe - jak każda kobieta lubi być podziwiana. Exi w momencie oceny przez sędziego rozkłada się na stole jakby chciała dać do zrozumienia, że ona i tak zna swoją wartość. Na wszystkich wystawach zdobywa oceny doskonałe. Już jako kociak otrzymała tytuł JUNIOR WINNER, a w wieku dwóch lat zdobyła tytuł Europejskiego Championa - jest to najwyższy tytuł wystawowy. Jej osiągnięcia są bardzo imponujące, jest najlepszym kotem brytyjskim w Polsce. W październiku 2004 otrzymała tytuł DISTINGUISHED SHOW MERIT za wybitne osiągnięcia wystawowe.

Obecnie Exi, podobnie jak Diami, zakończyła swoja karierę wystawową i hodowlaną.

Exunie pożegnaliśmy 15.01.2017r. - na zawsze pozostanie w naszych sercach :(

European Champion (EC), Distinguished Merit (DM)
APOLLO A GENTIANA

Data ur.: 21.07.2000 r. - 22.10.2018 r.
Umaszczenie: liliowy (BRI c)
Matka: L'Avvenires Rosy Violet
Ojciec: EC Othello vom Schwarzen Schloss
Testy: FIV, FeLV - negatywne
Badania: HCM - prawidłowe
Grupa krwi: A


Apollo w domu zwany Figaro, jest  kotem o  umaszczeniu liliowym (BRI c). Pochodzi z Austrii. Bardzo długo szukaliśmy kocurka do naszej hodowli i pewnego dnia pojawił się on, zrobił na mnie ogromne wrażenie ponieważ w Polsce rzadko widzi się tak ogromne koty brytyjskie. Figaro jest wybitnie dużym, okazałym kotem. Ma wspaniałą mocną budowę ciała, gęste i krótkie futro oraz masywną i okrągłą głowę z ciemnopomarańczowymi oczami. Figaro w niecały rok zdobył tytuł Europejskiego Championa - jest to najwyższy tytuł wystawowy. Na wystawach sędziowie zachwycają się jego masywną budową oraz wspaniałym kolorem oka. Wielokrotnie został wybrany najładniejszym liliowym brytyjczykiem wystawy. Niestety Figaro nie przepada za wystawami, dlatego tak rzadko go pokazujemy.
Jest ojcem wielu przepięknych kotów brytyjskich, a dzięki temu uzyskał zaszczytny tytuł Distinguished Merit.
   

Jest kotem który ceni sobie spokój. Ma poważną minę i groźny wyraz pyska, ale wewnątrz jest łagodny jak baranek.  Figaro to prawdziwy koci dżentelmen.