02-09-2021
KOCIĘTA W ZAPRZYJAŹNIONEJ HODOWLI
W zaprzyjaźnionej hodowli Amber & Ash*PL urodziły się kocięta ...
10-01-2021
PLANOWANE MIOTY W 2021 ROKU.
W 2021 r. planujemy 2 mioty kociąt po naszych koteczkach Didi i Mimi. ...
01-01-2021
Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2021 roku !!!
...


Zanim opuścisz stronę wpisz się proszę do naszej księgi gości

European Champion(EC), Junior Winner(JW), Distinguished Show Merit (DM), Distinguished Show Merit (DSM)
EXQUISITE OF ALAMANON*UA

Data ur.: 25.08.2001 r. - 15.01.2017
Umaszczenie: szylkret liliowy (BRI j)
Matka: EC Beatris Ant-Lariol*UA, DM (BRI g)
Ojciec: GIC Arnold Schwarzenegger Dominick Lu Range (BRI a)
Testy: FIV, FeLV - negatywne
Badania: HCM - prawidłowe, PKD - negatywne
Grupa krwi: A

 

W domu zwana Exi, a czasami żartobliwie Kleks, Klakson lub Kulfon. Jest  kotką o pięknym umaszczeniu liliowo-kremowym (BRI j). Pochodzi z Ukrainy. Czekaliśmy na nią długo, ale warto było. Spełniła nasze wszystkie oczekiwania. Wielokrotnie była wybrana najlepszym kotem brytyjskim w Polsce,  trzykrotnie była finalistką wystawy światowej . Posiada najlepsze cechy brytyjczyka - mocną budowę ciała,  bardzo gęste króciutkie futro, oraz piękna głowę z ciemnopomarańczowymi oczami.

To nasza gwiazda z charakterkiem, jest w wiecznym ruchu i ma niespożyte pokłady energii, trudno jest jej usiedzieć w jednym miejscu. Głośno daje znać kiedy czegoś chce. Uwielbia być w centrum zainteresowania.   Na spacer wychodzi zawsze na smyczy, bo nigdy nie wiadomo co może jej strzelić do głowy. W domu wiecznie kombinuje gdzie wejść i co zbroić. Jest ciekawska i szalona.

Exi uwielbia prezentować się na wystawach - to zrozumiałe - jak każda kobieta lubi być podziwiana. Exi w momencie oceny przez sędziego rozkłada się na stole jakby chciała dać do zrozumienia, że ona i tak zna swoją wartość. Na wszystkich wystawach zdobywa oceny doskonałe. Już jako kociak otrzymała tytuł JUNIOR WINNER, a w wieku dwóch lat zdobyła tytuł Europejskiego Championa - jest to najwyższy tytuł wystawowy. Jej osiągnięcia są bardzo imponujące, jest najlepszym kotem brytyjskim w Polsce. W październiku 2004 otrzymała tytuł DISTINGUISHED SHOW MERIT za wybitne osiągnięcia wystawowe.

Obecnie Exi, podobnie jak Diami, zakończyła swoja karierę wystawową i hodowlaną.

Exunie pożegnaliśmy 15.01.2017r. - na zawsze pozostanie w naszych sercach :(


POTOMSTWO | WYSTAWY | GALERIA | RODOWÓD